آموزش نحوه ترکیب رنگ در نقاشی ساختمان

آموزش نحوه ترکیب رنگ در نقاشی ساختمان

در این مقاله سعی داریم به بررسی نکات مهم در ترکیب رنگ مورد استفاده برای رنگ آمیزی ساختمان توضیح دهیم. شاید شما هم جزو آن دسته از کاربرانی باشید که تاکنون فکر می‌کردید رنگ های مورد استفاده در نقاشی های ساختمانی به صورت آماده در فروشگاه های رنگ فروشی موجود میباشد. اما باید گفت که این تصور بسیار غلط است. عموماً برای به دست آوردن یک رنگ خاص نیاز به ترکیب چند رنگ مختلف می باشد. عموماً برای ترکیب نمودن رنگهای ساختمانی باید از قبل اطلاعات کافی در مورد میزان ترکیب نسبت رنگ ها داشته باشید. یکی از نکات مهمی که در ترکیب رنگ باید بسیار مورد توجه واقع شود این می باشد که رنگ های مختلف را به یکباره به رنگ‌پایه اضافه نکنید. چرا که ممکن است میزان رنگی که اضافه کرده‌اید از مقدار مورد نیاز بیشتر باشد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که درزمان ترکیب رنگ، رنگ های قابل اضافه را به صورت کم کم اضافه نمایید تا بتوانید به آسانی به رنگ دلخواه مورد نظر دسترسی پیدا کرد.

ترکیب رنگ یکی از نکات مهم در نقاشی ساختمان می باشد. چراکه یک ترکیب رنگ دقیق و زیبا می تواند سبب به وجود آمدن رنگی دلنشین و جذاب شود. عموماً استاد کارانی که در زمینه نقاشی ساختمان فعالیت دارند به خوبی با استانداردهای مهم در زمینه ترکیب رنگ آشنایی دارند و با استفاده از این اطلاعات به راحتی قادر به ساخت رنگ های مختلف می باشند. اگر شما نیز جزو آن دسته از کاربرانی هستید که می‌خواهید به تازگی این شغل را برای خود انتخاب نمایید لازم است از قبل در مورد نکات مهم در ترکیب رنگ های مختلف مطالعه کافی را داشته باشید تا بتوانید در شغل خود موفق گردید.

نحوه ترکیب رنگ های مختلف در نقاشی ساختمانی:

عموماً ترکیب نمودن رنگ های مختلف نیازمند به تجربه کافی و یا مطالعه می باشد. دنیای ترکیب رنگ در نقاشی ساختمانی خیلی فراتر از ترکیب رنگ در یک نقاشی معمولی می‌باشد. در این مقاله سعی داریم به بررسی نحوه ترکیب نمودن رنگ های مختلف و ایجاد رنگ های خاص برای استفاده در نقاشی ساختمانی بپردازیم:

تهیه ی رنگ صورتی:

برای به دست آوردن یک صورتی ملیح لازم است که رنگ سفید و قرمز را با یکدیگر ترکیب نمایید.عموما در هر یک کیلوگرم رنگ سفید می توان یک قاشق رنگ قرمز اضافه نمود. دقت داشته باشید اگر که میزان رنگ قرمز اضافه شده زیاد باشد رنگ به دست آمده دیگر صورتی نیست و به قرمز کم رنگ تبدیل می شود.

تهیه ی رنگ کالباسی:

برای به دست آوردن رنگ کالباسی باید رنگ سفید، زرد و قرمز را با یکدیگر ترکیب نمود. البته رنگ زرد و قرمز به مقدار کمی در این ترکیب رنگ اضافه می شوند.

تهیه رنگ بلوطی:

برای به دست آوردن رنگ بلوطی کافی است مقداری رنگ سبز را با مقداری رنگ قرمز ترکیب نمایید تا ترکیب رنگ حاصل به رنگ شکلاتی یا بلوطی برسد.

تهیه ی رنگ سبز کاهویی:

دنیای رنگ های سبز بسیار متنوع می باشد چون دسته بندی سبز ها بسیار متنوع است. برای به دست آوردن رنگ سبز کاهویی می توان رنگ زرد و رنگ آبی را با یکدیگر ترکیب نمود تا رنگ دلخواه حاصل شود.

تهیه رنگ های برنز، طلایی، مسی، نقره ای:

برای به دست آوردن این رنگ های خاص می توان پودر رنگ مورد نظر را تهیه نمود و آن را با مقدار مشخصی از روغن جلا ترکیب کرد. برای روشن کردن این رنگ ها هم می توان از ترکیب رنگ سفید و برای تیره کردن میتوان از رنگ مشکی استفاده نمود.

تهیه رنگ طوسی روشن:

برای به دست آوردن یک رنگ طوسی روشن می توان از ترکیب نمودن رنگ سفید، آبی و مشکی استفاده کرد. در این ترکیب نیز رنگ مادر رنگ سفید می باشد. به ازای هر چهار کیلوگرم رنگ سفید می‌توان از یک قاشق رنگ مشکی و همینطور چند قطره رنگ آبی استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد را تکمیل نمایید*


WeCreativez WhatsApp Support
ساعات پاسخگویی از 9 الی 17
👋 سلام، چه طور میتونم کمکتون کنم؟