ابزار مناسب برای کارهای مختلف

ابزار مناسب برای کارهای مختلف

در این مقاله سعی داریم به بررسی انواع مختلف ابزارهایی که در زندگی روزمره برای کارهای مختلف مورد استفاده قرار می دهیم صحبت کنیم. عموماً مشاغل مختلف تجهیزات و وسایل مربوط به خود را دارند. مثلاً زمانی که برای تعمیر یک خودرو شما به مراکز معتبر مراجعه میکنید می بینید که از ابزارهای خاصی برای کار خود استفاده می‌کنند.

اگر زمان تعمیر یک ماشین لباسشویی به کسی که این کار را انجام می دهد دقت کنید می بینید که این فرد نیز از ابزار و وسایل خاص خود برای کار استفاده می کند. در واقع مشاغل مختلف هرکدام نیازمند تجهیزات و وسایل مخصوص به خود می باشند که ممکن است برای کارهای دیگر کمتر مورد استفاده قرار گیرد. در زمان های گذشته بسیاری از این ابزار و وسایل به صورت دستی بودند به همین دلیل بسیار زیاد وقت انسان را تلف می کردند.

اما امروزه حتی در سخت ترین کارها مثل کارهای ساختمانی نیز با وجود وسایل و تجهیزات برقی نیاز به صرف وقت و انرژی زیادی نیست. ابزارها به صورت کلی در دو دسته قرار می گیرد. دسته اول آن هایی هستند که به صورت برقی کار می‌کنند و می توان از آن ها بدون ایجاد خستگی و صرف انرژی زیاد استفاده نمود. اما گروه دوم وسایلی هستند که به صورت دستی می توان از آن ها استفاده کرد. این دستگاه ها جزء ابزار های بسیار پرکاربرد نیز هستند.

امروزه برند های مختلف در زمینه تولید انواع مختلف این ابزار ها فعالیت می کنند به طوری که بتوانند نیازهای روزمره جامعه را تامین کنند. در واقع زمانی که کاربر از یک وسیله کاربردی استفاده می‌کنند که دارای نکات ایمنی مهمی باشد کمتر دچار مشکل و خستگی می شود.

معرفی چند مدل از ابزار های پرکاربرد:

چکش:

شاید برای شما نیز این مسئله پیش آمده باشد که برای اینکه چیزی به دیوار بکوبید به چکش نیاز داشته باشید و یا این که زمانی بخواهید دو قسمت چوبی را به همدیگر وصل کنید نیازمند به یک چکش باشید. در واقع می‌توان گفت که چکش جزو مهم ترین ابزار ها در زندگی روزمره می باشد که بسیاری از کارها را می تواند به آسانی پوشش دهد. خود چکش نیز انواع مختلفی دارد که هر کدام برای کار خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. مثلاً

چکشه میخ کش:

عموما از این چکش برای بیرون کشیدن میخ از مواد مختلف مثل چوب استفاده می شود.

پیچ گوشتی:

پیچ گوشتی یکی از ابزار های مهم و کاربردی می باشد که ممکن است در زندگی روزمره برای کارهایی مثل مونتاژقطعات و یا جدا کردن قطعات مختلف یک دستگاه به آن نیاز داشته باشید. پیچ گوشتی نیز دارای انواع مختلف می باشد که شما با توجه به نوع پیچی که دارید می توانید یکی از انواع پیچ گوشتی را انتخاب کنید. پیچ گوشتی ها عموماً در دو دسته چهار سو و تخت دسته بندی می شوند. بسته به نوع پیچ می توان نوع پیچ گوشتی را انتخاب نمود. امروز برخی کمپانی ها پیچ گوشتی را وارد بازار کردند که دارای سرهای قابل تعویض میباشد. در واقع می توان به جای خرید دو پیچ گوشتی یک پیچ گوشتی با سرهای قابل تعویض خریداری نمود.

میخ ها و پیچ ها:

در قسمت بالا در مورد انواع مختلف پیچ گوشتی و چکش صحبت کردیم در واقع این دو ابزار بدون وجود میخ و پیچ بدون کاربرد می باشند.میخ و پیچ ها از جمله ابزاری می باشند که در زمان اتصال دو قطعه به هم از آن ها می توان استفاده کرد. خود پیچ و میخ نیز انواع مختلفی دارند که هرکدام در مشاغل خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. مثلاً یکی از انواع میخ ها به میخ بی سر معروف می باشد. این میخ ها عموماً برای نجاری و یا تعمیرات مورد استفاده قرار می‌گیرند. از انواع مدل پیچ ها می ‌توان به پیچ دیواری اشاره نمود. یکی از ویژگی‌های این پیچ وجود فسفات سیاه در ساخت آن می باشد. فسفات سیاست سبب می شود که پیچ به راحتی در دیوار فرو رود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد را تکمیل نمایید*


WeCreativez WhatsApp Support
ساعات پاسخگویی از 9 الی 17
👋 سلام، چه طور میتونم کمکتون کنم؟