10 نکته اساسی در انتخاب و خرید ابزار صحیح و مناسب

10 نکته اساسی در انتخاب و خرید ابزار صحیح و مناسب

چه شما یک متخصص فنی باتجربه باشید یا چه یک تازه کارعلاقه‌مند به انجام امور فنی خانه توسط خودتان، بدون ابزار مطمئن و کارآمد کار شما پیش نخواهد رفت. از این رو خرید ابزار یک مقوله مهم پیش روی شماست. اما بجای خرید یکباره مجموعه ابزارآلات خود، آنها را در طول زمان خریداری و جمع نمایید چرا که پیش از هر خرید قادر به تحقیق مفصل درباره آنها خواهید بود. همانطور که مشغول جست‌وجو برای ابزار مناسب برای پروژه‌های خود هستید، این نکات حرفه‌ای را به یاد داشته باشید.

1. خرید ابزار کمتر نیز می‌تواند کافی باشد.

داشتن یک مجموعه ابزار شامل صدها نوع ابزار بسیار کامل و مجلل ممکن است دوستان یا آشنایان شما را تحت تاثیر قرار دهد، اما اگر شما کم یا اصلا از ابزارآلات در اختیار خود استفاده ننمایید، قطعا پول خود را هدر داده‌اید. بسیار بهتر است که بر نیازهای اساسی خود تمرکز کنید تا آنها را تهیه نمایید. گفته مشهور و “کیفیت بهتر از کمیت است” در اینجا کاملا صدق می‌کند.

2. گران تر به منزله بهتر نیست.

ابزارآلات گرانتر ممکن است بادوام تر باشند، ولی این به آن معنا نیست که آنها مناسب نیاز خانگی شما باشند. چراکه ممکن است استفاده از یک ابزار گران‌قیمت و باکیفیت به قدری سخت و پیچیده باشد که از سطح دانش فنی یک متخصص متوسط نیز بالاتر باشد. به زبان ساده‌تر، اگر خودتان متخصص نیستید، هزینه زیادی برای مجموعه ابزار یک متخصص  پرتجربه پرداخت نکنید.

3. قبل از خرید، امتحان کنید.

خرید ابزار صحیح و مناسب

در صورت تمایل خرید اینترنتی کنید، اما بهتر است حداقل برخی از ابزارها را به صورت حضوری برای ارزیابی کیفیت ساخت آنها در بررسی نمایید. ابزارآلات خوب کمی شبیه لباس است: شما باید بررسی کنید که چگونه در دستان شما قرار می گیرند. شناخت کامل مشخصات یک وسیله بهترین راه برای جلوگیری از پشیمانی بعد از خرید است.

4. سطح مهارت خود را تعیین نمایید.

اگر که شما یک تازه کار هستید که تا پیش از این کارهای فنی زیادی در خانه خود انجام نداده‌اید، جست‌وجوی خود را بیشتر بر ابزارآلات با طراحی‌های ساده متمرکز کنید. آشنایی هرچه بیشتر شما با یک ابزار، احتمال صدمه زدن به خودتان یا وقوع حوادث اتفاقی را کاهش می‌دهد. دقت بسیار بیشتری هنگام کار با ابزارآلات برقی قدرتمند بکار گیرید. بنابراین پیش از اینکه دستگاه را روشن نمایید، مطمئن شوید که ابزار چگونه کار می‌کند.

5. توانایی‌های خود را بشناسید.

همه ابزارآلات یکسان ساخته نشده‌اند. برای مثال یک چکش قالب‌گیری می‌تواند وزنی تا یک کیلوگرم داشته باشد. این درحالیست که یک چکش بالانس شده پرداخت تنها 200 گرم وزن دارد. سنگینی ابزارهای مختلف را پیدا کنید و سعی کنید نقطه نظر خود را بیابید. چکش‌های سنگین‌تر میخ‌ها را سریعتر به داخل می‌رانند ولی هرچه شما خسته‌تر می‌شوید، چکش سنگین‌تر به نظر آمده و دقت کارتان نیز کاهش می‌یابد.

6. نیازهای پروژه خود را بسنجید.

پروژه‌های مختلف ابزار مخصوص خود را می‌طلبند. بنابراین قبل از شروع یک پروژه، برای مثال رنگ‌آمیزی وسایل خانه‌تان، تلاش کنید تا متوجه شوید چه اتفاقی در حال افتادن در پروژه است. دانستن اینکه چه ابزاری برای کاری که قصد انجام آن را دارید لازم است، می تواند به شما کمک کند تا از خطای خرید کم یا زیاد خودداری کنید.

7. باتری‌های کمکی تهیه نمایید.

شاید اینطور بتوان گفت که دریل‌های شارژی به طور کامل جایگزین دریل‌های سیمی شده‌اند. باتری‌های لیتیومی نیز هر چه قدر که بادوام باشند، بازهم برای همیشه کار نمی‌کنند و به محض اینکه شارژشان تمام شود، بی‌استفاده تلقی می‌شوند. خوشبختانه بسیاری از تولید‌کنندگان، دریل‌ها، اره‌ها و سایر ابزار برقی خود را با دو باطری به فروش می‌رسانند. بنابراین اگر شما هوشمندانه خرید کنید، بدون مشکل می‌توانید به کار خود ادامه دهید.

8. کارتان را ارتقا دهید.

پس از آنکه شما مهارت‌های اولیه را به طور کامل فرا گرفتید و کار با اولین ابزارهای خریداری شده شما دیگر به نظر پیچیده نمی‌آید، شروع به تهیه ابزارهای حرفه‌ای تر نمایید. شما دقت، اطمینان، قدرت و حتی اعتماد به نفس کسب خواهید کرد ولی هنوز قوانین قدیمی صدق می‌کنند: ابزاری بخرید که با قدرت، نیازها، بودجه و فضای جعبه ابزار شما منطبق باشد.

9. ایمنی را به خاطر داشته باشید.

لوازم ایمنی حفاظتی شامل عینک ایمنی، گوش گیر و ماسک تنفسی را حتما تهیه کنید. خطرات ایمنی منطقی در همه پروژه‌های حرفه‌ای و خانگی شما وجود دارد، حتی پروژه‌هایی که کاملاً بی خطر به نظر می رسند. تهیه تجهیزات ایمنی اختیاری نیست بلکه یک اجبار است.

10. سوال بپرسید.

هنگام خرید ابزار، حتما از فروشندگان در مورد اینکه کدام یک از محصولات متناسب با وظایف و نیازهای شما است، سوال کنید. از او درباره نکات و دستورالعمل‌ها بپرسید تا وقتی که به خانه آمدید و شروع به کار کردید، بی‌گدار به آب نزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد را تکمیل نمایید*


WeCreativez WhatsApp Support
ساعات پاسخگویی از 9 الی 17
👋 سلام، چه طور میتونم کمکتون کنم؟