12 نکته درباره ایمن نگه داشتن خود و دیگران در کارگاه نجاری

ایمنی-در-کارگاه-نجاری

12 نکته درباره ایمن نگه داشتن خود و دیگران در کارگاه نجاری

این که آیا برای کار در یک کارگاه نجاری هستید یا به دلایل دیگری به دیدن آن می روید، ایمنی همیشه باید در اولویت اول باشد. مردم هر سال اعضای بدن و حتی جان خود را در نجاری‌ها از دست می دهند. 12 نکته زیر به حداقل رساندن احتمال بروز حوادث برای شما کمک می کند.

1. پیش از شروع محل کار را به دقت بررسی نمایید.

مهم نیست که کار خود را در مغازه نجاری بدانید. همچنین شما باید بدانید هر چیز در هر زمان کجاست. به عنوان مثال، چیزهایی که برای خشک شدن یا مونتاژشدن رها شده‌اند، می توانند در حکم مانع باشند. یک بازرسی سریع از محیط کار خود به عمل بیاورید، حتی اگر آن محیط کارگاه خود شما باشد. این ممکن است مقدماتی به نظر برسد، اما شما تعجب خواهید کرد که چه تعداد حوادث مختلف به خاطر این موضوع اتفاق می افتد.

2. همیشه یک نفر را از کار خود و مدت زمان انجام آن مطلع سازید.

برای رعایت کمال احتیاط، بهتر است حتما یک نفر را از قصد خود برای کار در کارگاه مطلع سازید. به آنها اطلاع دهید که چه مدت در آنجا هستید و احتمالاً روی چه چیزی کار خواهید کرد. حوادث می تواند شامل انواع مختلفی از سناریوها باشد، مانند مواردی که باعث می شود فرد بیهوش شود یا در غیر این صورت نتواند به خود کمک کند. نیازی نیست که یک خبر نگران‌کننده باشد، فقط یک خبر کوچک به شخصی نزدیک خود.

3. از لباس مناسب کار استفاده نمایید.

لباس راحتی بپوشید که به هیچ دستگاهی گیر نمی کند. باید به اندازه کافی شل باشد تا انعطاف پذیری شما را حفظ کند، اما نه آنقدر که توانایی مانور شما در اطراف تجهیزات خطرناک را مختل کند.

4. لوازم حفاظتی و ایمنی تهیه نمایید.

شما قطعا بدون استفاده از یک کلاه ایمنی مطمئن با موتور خود بیش از 80 مایل بر ساعت رانندگی نخواهید کرد. شما باید همین تدبیر را هنگام ورود به یک کارگاه نجاری نیز رعایت نمایید. چه می‌خواهد یک حفاظ جوشکاری باشد یا دستکش‌های ایمنی و کفش کار، از لوازم ایمنی غیر مطمئن که ممکن است خراب شوند استفاده ننمایید.

5. وسایل ایمنی خود را قبل از شروع امتحان کنید.

در جنگ و ارتش، سربازان بدون بررسی کامل لوازم و تسلیحاتشان، به میدان نبرد نمی‌روند. شما نیز باید همین دقت را در نگهداری از ابزار و لوازم ایمنی خود نیز بکار گیرید.

6. به هیچ عنوان در مواقع خستگی شدید در کارگاه نجاری کار نکنید.

حتی اگر برای انجام پروژه‌ای مدتی تحت فشار هستید، در صورت خستگی یا آمادگی برای حفظ هوشیاری کافی در مغازه حاضر نشوید. این شامل مواردی است که کم خوابی دارید ، استرس دارید یا از مشروبات الکلی استفاده کرده اید.

7. همیشه قبل از تنظیم یا تعمیر ابزار خود، آنها را از برق بکشید.

در حالی که ممکن است زمان بیشتری طول بکشد، بسیار مهم است که از کار بر روی یک ابزار قدرتمند هنگامی که هنوز به پریز برق متصل است اجتناب کنید. پس حتما به یاد داشته باشید تا ابزار برقی خود را از برق بکشید.

8. پیش از برش، چوب را بررسی نمایید.

مطمئن شوید که چوبی که قرار است آن را برش دهید هیچگونه میخ، پیچ، منگنه و یا دیگر اشیاء فلزی در خود نداشته باشند. این بررسی ایمنی اغلب با وجود حیاتی بودن آن نادیده گرفته می شود.

9. درباره تجهیزات نگران باشید.

اگر تعادل خوبی ندارید یا برای کار مجبور هستید که خود را در زاویه ای نامطمئن قرار دهید، کار خود را متوقف کرده و تجهیزات را دوباره تنظیم کنید تا از عدم کنترل کامل خود جلوگیری کنید. شما نباید دستان خود را روی تیغه های متحرک دراز کنید و باید همیشه پای محکمی داشته باشید.

10. دائما از محیط اطراف خود آگاه باشید.

اگر درب کارگاه شما باز است، باد یا افراد می توانند به سمت شما حرکت کنند. اگر سگ یا کودکی در ساختمان پرسه می زند، آنها نیز می توانند شما را غافلگیر کنند و احتمالاً همه چیز را در معرض خطر قرار دهند. یا منطقه ای که در آن کار می کنید را محفوظ کنید، یا نسبت به تغییرات عمده در محیط اطراف خود که می تواند مشکل ایجاد کند، هوشیار باشید.

11. مراقب سیم‌های برق باشید.

آنها نه تنها در مغازه های نجاری خطر لیز خوردن ایجاد می کنند، بلکه اگر کابل‌های شما نظم و ترتیب خوبی ندارند، ممکن است نتوانید بلافاصله تشخیص دهید که کدام ابزار به برق متصل است و کدام نیست. همواره برای جلوگیری از خطرات غیر ضروری، سیم‌ها و کابل‌های خود را تمیز و مرتب نگاه دارید.

12. بلافاصله پس از اتمام کار، کارگاه نجاری خود را نظافت کنید.

ایمنی جلسه بعدی نجاری بستگی مستقیم به نحوه تمیز کردن آخرین جلسه دارد. تکه های چوبی عجیب و غریب را انبار نکنید و هرگونه زباله ای را که ممکن است هنگام کار ایجاد کرده اید را جارو کنید. به ویژه تجهیزات مورد استفاده خود را از برق بکشید و مطمئن شوید که آماده استفاده برای شخص بعدی است، حتی اگر آن شخص شما باشید.

همیشه ایمنی را در اولویت کاری خود در کار با چوب قرار دهید. خطرات به سادگی بسیار بزرگتر از آن هستند که هرگز از بین بروند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد را تکمیل نمایید*


WeCreativez WhatsApp Support
ساعات پاسخگویی از 9 الی 17
👋 سلام، چه طور میتونم کمکتون کنم؟