ترفندی برای تمیز کردن قلم مو نقاشی ساختمان

تمیز کردن قلم مو نقاشی ساختمان

ترفندی برای تمیز کردن قلم مو نقاشی ساختمان

نگهداری و تمیز کردن قلم مو نقاشی ساختمان ، غلتک‌های نقاشی و سینی‌های آنها، موجب صرفه‌جویی در پول، وقت و انرژی شما خواهد شد. ابزار نقاشی ساختمان خود را پس از استفاده در یک سطل آب رها نکنید، چرا که آنها قادر به تمیز کردن خود نیستند و این کار تنها منجر به تخریب آنها و در نتیجه مجبورکردن شما به دور انداختن و خرید مجدد آنها می‌شود. با این نکات و ترفندها درباره تمیزکردن قلمو نقاشی ساختمان همراه باشید و درنظر داشته باشید که بسیاری از این روش‌های ذکر شده برای تمیز کردن غلتک‌ها و سینی‌های آنان نیز موثرند.

روش مخصوصی که ما امروز قصد معرفی آن را داریم با استفاده از منابعی که شما در اطراف خانه خود می‌توانید پیدا کنید انجام می‌شود و نیاز به جستجو فراوان برای یافتن آنها نیست.

ترفندی برای تمیز کردن قلم مو نقاشی ساختمان

مراحل تمیز کردن قلم مو نقاشی ساختمان

1) رنگ های اضافی و باقی مانده را پاک کنید

قلم‌مو یا غلتک خود را بوسیله فرچه یا برس سیمی از رنگ‌های باقی مانده تمیز کنید. برای تمیز کردن قلم‌ مو های کوچکتر، شما می‌توانید از برس کوچک یا شانه مو و مسواک استفاده کنید تا رنگ را از سطح قلم‌مو به سطل یا سینی رنگ خود انتقال دهید.

2) محلول تمیزکننده درست کنید

ساخت این محلول تمیز کننده جادویی چندان کار سختی نیست. کافیست به ازای هر گالن آب ولرم، نصف پیمانه پودر نرم‌کننده استفاده نمایید. پودرهای نرم‌کننده به علت مواد به‌کار رفته در آنها غلظت آب را بیشتر کرده و باعث می‌شود رنگ راحت‌تر در آب حل شود. این روش کارآمد شما را از مراجعه به مرکز خرید و صرف هزینه بی‌نیاز می‌سازد.

برخلاف عقیده عموم، برای تمیز کردن قلم مو نقاشی ساختمان به هیچ عنوان آن را با صابون نشویید چراکه باعث خشک شدن و چسبیدن موهای قلم‌مو می‌شود. همچنین نیازی نیست که قلم‌مو خود را در آب تمیز آبکشی کنید، هرچه بیشتر قلم‌موی شما با محلول جادویی نرم‌کننده تماس داشته باشد، دسته، استیل بدنه و موهای آن روان تر شده و بطور باور نکردنی عمر قلم‌موی شماافزایش خواهد یافت.

3) قلم‌مو را بشویید

قلم‌مو خود را در محلول ذکرشده وارد کرده و به آرامی محلول را بوسیله آن به هم زنید. خواهید دید که رنگ از موهای قلم‌مو جدا شده و ته سطل حامل محلول ته‌نیشن می‌شود. اگر که محلول شما نزدیک به لبه سطل شد، مراقب باشید که آرام هم بزنید تا سرریز نشود.

4) قلم مو را خشک کنید

برای خشک کردن سریع قلم‌مو خود ، از یک قلم‌مو چرخان استفاده کنید تا آب را از قلم بتکاند. توصیه می‌شود که این کار را درون سطلی که برایتان مهم نیست کثیف شود، انجام دهید. همچنین می توانید قلم‌مو را در یک سطل زباله‌های تر بچکانید. برای تهیه آن کافیست که یک سطل زباله در دار 20 لیتری یا کوچکتر را تهیه کرده، حفره‌ای به شعاع 20 سانتی‌متر بر روی درب آن ایجاد کرده و کیسه زباله را از آن وارد کنید. حفره ایجاد شده کیسه را درون سطل نگه می دارد.

پس از پایان عملیات شستشو، کیسه را دور انداخته و قلم‌مو را با یک حوله کوچک خشک کنید. لازم به ذکر است که روش یاد شده برای خشک‌کردن غلتک نقاشی کارایی ندارد و تنها راه موجود، خشک‌کردن آن درهوای آزاد می‌باشد.

پاک کردن رنگ‌های برپایه روغن از قلممو نقاشی ساختمان

متاسفانه استفاده از محلول نرم‌کننده ذکر شده برای تمیز کردن قلم‌موهای رنگ روغن کارساز نخواهد بود. معمولا برروی قوطی‌های رنگ‌های روغنی بهترین حلال برای آن‌ها توسط تولید‌کننده ذکرشده‌است، احتمالا حلال مورد نظر شما تینر یا حلال‌های برپایه الکل یا بنزین باشد. قلم‌مو را به روش یاد شده تمیز کنید، ولی قبل از استفاده از محلول نرم‌کننده، با انجام دادن مجدد مرحله حذف‌کردن رنگ‌های اضافی قلم‌مو توسط شانه، اطمینان حاصل کنید که رنگی میان موهای قلم‌مو باقی نمانده باشد.

جمع بندی

درپایان لازم به ذکر است که با صرف اندک زمانی تمیز کردن قلم مو نقاشی ساختمان یا نگهداری و مراقبت از سایر ابزارهای کارتان، آنها برای شما بیشتر کار خواهند کرد و باعث صرفه‌جویی بزرگی در هزینه‌های مصرفی شما می‌شود. همانطور که مشاهده کردید، انجام این کار صرفا با هزینه‌های بالا و یا روش‌های پیچیده‌ای سر و کار ندارد، بلکه به‌ راحتی و با منابع دردسترس خانگی می‌توان این کار را انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد را تکمیل نمایید*


WeCreativez WhatsApp Support
ساعات پاسخگویی از 9 الی 17
👋 سلام، چه طور میتونم کمکتون کنم؟