انواع چراغ قوه

تعریف و انواع چراغ قوه

چراغ قوه دستگاهی است که به پراکندن نور در محیط اطراف می پردازد. مطمئنا همه شما می دانید که چراغ قوه چیست و چگونه کار می کند ولی ممکن است در مورد انواع آن اطلاعاتی در دست نداشته باشید. از این دستگاه بسیار سودمند و پر کاربرد برای محیط های بسیار تاریک استفاده می کنند. برخی از مشاغل نیز وجود دارند که استفاده از این دستگاه جزء ملزومات کاری آن ها بوده و حتماً باید از این چراغ استفاده کنند و یا آن ها را در بین جعبه ابزار آلات خود داشته باشند.

حتی افرادی که بیشتر وقت خود را در طبیعت می گذرانند و یا طبیعت گرد هستند، از این دستگاه استفاده می کنند. زیرا با فرا رسیدن شب محیط اطراف مشخص نیست و فقط یک چراغ مناسب می تواند محیط اطراف را روشن کند. مشاغلی مانند کار در معادن از نوع خاصی از چراغ ها استفاده می کنند.

نوع دیگری از این دستگاه ها به نام نوع پلیسی بوده که دارای خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی است و همان طور که گفته شد این دستگاه در عین ساده بودن دارای انواع گوناگونی بوده و بر حسب نوع خود دارای کاربرد خاصی می باشد. یکی از انواع این چراغ ها همان چراغی است که افرادی که در معدن ها کار می کنند از آن استفاده می کنند. حتی افراد کوه نورد و یا طبیعت گرد نیز از این دستگاه استفاده می ‌کنند.

این دستگاه به گونه ای است که با تکه ‌ای از کش یا پلاستیک روی پیشانی قرار گرفته و فرد می ‌تواند با جهت دادن به سر خود نقاط مختلفی از محیط را روشن کند. نام این چراغ همان چراغ پیشانی و یا چراغ هدلایت می باشد. نوع دیگری از این چراغ ها چراغ های پرتابل هستند. این چراغ ها به گونه ای هستند که قابل جابجایی بوده و آن ها را به راحتی می توان در محیط های مختلفی جا به جا نمود. از این چراغ ها برای قرار گرفتن در سقف انواع چادر های مسافرتی استفاده می کنند زیرا دارای وزن سبکی بوده و به راحتی جا به جا خواهند شد.

 

انواع چراغ قوه:

یکی دیگر از انواع چراغ قوه، چراغ قوه هایی هستند که برد بسیار زیادی دارند و به آن ها نوع لیزری گفته می شود. از این چراغ برای محیط بانان و افرادی که طبیعت گرد هستند زیاد استفاده می شود. زیرا برد بسیار زیادی را می توان توسط این چراغ مشاهده نمود. حتی افراد نگهبان که در محوطه ها به نگهبانی می پردازند از این چراغ ها به دلیل برد زیاد خود استفاده می کنند. نوع نور هایی که این چراغ می تواند از خود ساطع کند به سه صورت مختلف می باشد.

نوعی از نور دهی ثابت بوده و نوع دیگر به صورت لیزری و نوع دیگر به صورت چشمک زن می ‌باشد و قطع و وصل می شود. این چراغ ها شارژر فندکی دارند و می ‌توان به راحتی آن ها را شارژ کرد. نوع دیگری از چراغ های قوه که در ابزار فروشی های مختلفی به فروش می رسند نوع چراغ آویز می باشند.

از این دستگاه برای روشن کردن محیط های بسیار کوچکی مانند داخل خودرو ها و داخل تعمیرگاه ها استفاده می کنند. انواع نورافکن های دستی نیز نوعی از این چراغ ها هستند که برای افراد کوه نورد و افرادی که طبیعت گرد هستند بسیار مناسب خواهد بود. محدوده نورافکنی این چراغ ها کاملا متفاوت بوده و می تواند در محدوده خاصی نور را کم و یا زیاد نمایند. ضمن این که این چراغ ها دارای دسته ای می باشند که می توان به راحتی آن ها را حمل کرده و مورد استفاده قرار داد. ضمن این که مدت زمانی که این دستگاه ها شارژ دارند بسیار زیاد بوده و به همین دلیل مناسب افرادی است که مدتی از منازل خود و یا محیطی که دارای برق باشد به دور هستند.

چراغ های قوه ای معمولی هم وجود دارند که در منازل بسیاری از آن ها وجود دارند و حتی بعضی از افراد در محل کار خود از آن ها استفاده می کنند. این چراغ قوه ها کاملا معمولی بوده و نمونه های متفاوتی از آن ها با برند های گوناگون در ابزار فروشی ها به فروش می رسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت

بستن

نوار کناری