5 نکته برای تمیز کردن ابزار برقی و شارژی

تمیز کردن ابزار برقی و شارژی

5 نکته برای تمیز کردن ابزار برقی و شارژی

چه بخواهید یک قفسه چوبی بسازید یا یک تابلو به روی دیوار نصب کنید، ابزار برقی و شارژی نظیر انواع دریل و انواع اره به کمک شما می‌آیند. اما یکی از نکات مهمی که بسیاری از افراد به آن توجه نمی‌کنند تمیزکردن این ابزار است. وقتی با این ابزار قدرتمند مشغول به کار می‌شوید گرده باقیمانده از دریل دیوار یا اره کردن چوب لا به لای این ابزار جا خوش می‌کنند و به مرور زمان ممکن است موجب آسیب دستگاه شوند. یکی از مهم‌ترین نکات در نگهداری و مراقبت از ابزار برقی تمیز نگه داشتن آن‌هاست. در این مقاله به 5 نکته مهم برای تمیز کردن ابزار برقی و شارژی اشاره می‌کنیم.

5 نکته برای تمیز کردن ابزار برقی و شارژی

1.      گرد و غبار را پس از انجام کار تمیز کنید

شاید به نظرتان لزومی نداشته باشد پس از هر بار استفاده یک ابزار برقی نظیر مینی فرز آن را تمیز کنید. اما ابزار برقی و قدرتمندی که استفاده می‌کنید در طول استفاده، پیش از آن و همچنین پس از اتمام کار مقدار زیادی گرد و غبار به خود جذب می‌کنند. این گرد و غبار لزوما مختص شیء یا سطحی که به روی آن کار می‌کنید نیست بلکه همیشه محیط کار شما گرد و غباری دارد که به چشم نمی‌آید. بنابراین یک بار روشن کردن دستگاه نیز می‌تواند غبار زیادی وارد دستگاه کند.

اگر به نظرتان تمیزکردن و غبارزدایی دستگاه پس از هر بار استفاده کار اضافی است به این فکر کنید که این چند دقیقه زمانی که صرف تمیز کردن ابزارتان می‌کنید تا چه اندازه می‌تواند به روی طول عمر آن تاثیرگذار باشد. اگر مجبور نباشید هر سال ابزار جدیدی برای خود تهیه کنید بدون شک تمیزکردن مکرر ابزار برقی شما ارزشش را خواهد داشت.

تمیز کردن ابزار برقی و شارژی

2.      پیش و پس از استفاده از ابزار اجزای آن را چک کنید

این کار زمان زیادی از شما نمی‌برد. اینکه ببینید از بار آخری که این ابزار را استفاده کرده‌اید قطعه‌ای از آن شل شده یا زنگ زده است پیش از شروع کار می‌تواند تاثیر بسیار خوبی به روی نتیجه کار شما داشته باشد. شاید. همچنین چک کردن قطعات دستگاه پس از استفاده نیز می‌تواند به شما اطمینان دهد ابزارتان سالم است و نگرانی بابت استفاده مجدد آن نخواهید داشت. این نکته را در نظر داشته باشید که قطعات ابزار برقی و شارژی نیز پس از مدتی نیاز به تعویض دارند. هرچند مطمئنا با نگهداری درست، چک کردن مکرر، تمیزکردن و استفاده صحیح می‌توانید این مدت را طولانی‌تر کنید.

3.      قطعاتی که کهنه شده‌اند را تعویض کنید

یکی از نکاتی که حین تمیز کردن ابزار برقی و شارژی خود متوجه خواهید شد، آسیب دیدن یا کهنه شدن قطعات مختلف آن است. هرچه زودتر نسبت به تعویض یا تعمیر قطعات ابزارتان اقدام کنید بهتر است چرا که هرچقدر ابزارتان با قطعات کهنه و فرسوده کار کند آسیب بیشتری می‌بیند. بنابراین تعویض قطعه می‌تواند برایتان اقتصادی‌تر از خرید یک ابزار جدید باشد.

4.      چربی یا رطوبت را از روی دستگاه پاک کنید

گاهی به دلیل نگهداری در انبار نامناسب یا استفاده در سطوح مرطوب ممکن است به روی ابزارتان رطوبت یا چربی بنشیند. تمیز کردن ابزار برقی و شارژی را با یکبار دستمال کشیدن و پاک کردن گرد و غبار روی آن تمام نکنید. مطمئن شوید قطعات دستگاه، دستگیره و بدنه آن چرب نیست و یا در اثر رطوبت تغییر نکرده است. برای تمیزکردن عمیق‌تر دستگاه نیاز به مواد مخصوص است بنابراین از هر مایع شستشو یا شوینده دیگری برای تمیز کردن و پاک کردن چربی روی دستگاه استفاده نکنید. در صورت پاک نکردن چربی و رطوبت، ابزارتان خیلی زود فرسوده شده و زنگ می‌زند.

تمیز کردن چربی روی ابزار برقی و مینی فرز

5.      ابزار خود را به درستی انبار کنید

اگر از چند ابزار برقی مختلف در کنار ابزارهای دستی متنوع استفاده می‌کنید، انبار کردن و چیدمان آن‌ها می‌تواند در تمیز نگه داشتن و سالم ماندنشان تاثیرگذار باشد. برای ابزارتان یک قفسه مشخص کنید و هر کدام را در جای خود قرار دهید. انبار کردن درست ابزار می‌تواند به تمیز ماندن آن‌ها نیز کمک کند و همینطور جدا بودن آن‌ها از هم نه تنها به شما کمک می‌کند هر ابزاری که نیاز دارید را خیلی سریع پیدا کنید بلکه از آسیب‌هایی که هرکدام ممکن است به دیگری بزند نیز جلوگیری می‌کند.

چیدمان ابزار برقی و ابزار دستی

از ابزار کارگاهی خود به درستی مراقبت کنید

بدون شک هیچکس دوست ندارد ابزاری که تهیه می‌کند زود از کار افتاده یا آسیب ببیند. هرچقدر هم ابزار گرانقیمت و از معتبرترین برندها تهیه کنید، باز هم نحوه نگهداری شما از این ابزار است که به روی طول عمرشان تاثیرگذار خواهد بود. تمیز کردن ابزار برقی و شارژی را یک امر سرسری در نظر نگیرید و از کنار آن نگذرید. مطمئنا اگر پس از هر بار استفاده این ابزار را تمیز کنید و از زنگ زدن قطعات و بدنه‌شان جلوگیری کنید، نتیجه بهتری از خرید ابزار برقی خود خواهید دید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد را تکمیل نمایید*


WeCreativez WhatsApp Support
ساعات پاسخگویی از 9 الی 17
👋 سلام، چه طور میتونم کمکتون کنم؟