نکاتی درباره شروع به کار در حرفه نجاری و ابزار نجاری

نکاتی درباره شروع به کار در حرفه نجاری و ابزار نجاری

شروع کار نجاری ممکن است امری دلهره آور باشد. از شناسایی و خرید ابزار و لوازم مورد نیاز برای کارگاه خود تا شناخت انواع مختلف چوب و بسیاری از اموری دیگر که حتی خبره‌های این حرفه نیز پس از سالها کار کردن هنوز قادر به فراگیری تمام آنها نیستند.

با این حال آموزش و کسب تجربه تمام چیزی است که حرفه نجاری را تعریف می‌کند. کار خود را با قدم‌های آگاهانه و صحیح و اصول و مقدماتی درباره ایمنی، ابزارآلات و الوار به همراه روش‌های سنتی اندازه گیری آنها آغاز کنید. با ما همراه باشید.

1. قوانین ایمنی که هر نجار باید آنها را بداند.

با استفاده از ابزارآلات تیز دستی و پرقدرت برقی، نجاری می‌تواند فعالیتی خطرناک باشد. بواسطه رعایت برخی از اصول اولیه، شما می‌توانید احتمال صدمات فیزیکی را به طرز معجزه آسایی کاهش دهید. برای افزایش کارایی قوانین ایمنی باید همیشه و بدون استثناء بکار گرفته شوند. تبدیل رعایت اصول ایمنی به یک عادت می‌تواند احتمال ورود صدمات فیزیکی را کاهش و لذت کار را افزایش می‌دهد.

2. 10 ابزار دستی ضروری برای هر نجار

ابزارهای دستی برای نجاری ضروری بوده و بسیاری از ابزارهایی که شما استفاده می‌کنید، همان‌هایی است که شاید شما در جعبه ابزار خود آنها را داشته باشید.

این ابزار شامل چکش، گونیا، متر، چاقو برش چوب، مغار، تراز، پیچ گوشتی‌ها، زاویه زن، میخ‌ها و رنده نجاری می‌باشند.

3. 7 ابزار برقی که هر نجار باید داشته باشد

در تاریخ حرفه نجاری و کار با چوب، ابزارآلات برقی نوآوری‌های تازه می‌باشند. این در حالیست که تصور نجاری مدرن بدون استفاده از ابزآلات برقی غیر ممکن می‌باشد. گفته می شود، برای اینکه یک نجار موثر باشید، نیازی به یک کارگاه مملو از ماشین آلات نجاری گران‌قیمت ندارید.  هنگام تجهیز یک کارگاه، ابتدا باید هفت ابزار نجاری قدرتمند نامبرده را مهیا کنید.

اره دیسکی، اره عمود بر، دریل برقی، سنباده لغزان، اره دورکن، اره فارسی بر و اورفرز نجاری

4. پرمصرف‌ترین ابزارآلات نجاری

اره‌های دورکن واگنی دارای میز نمونه‌های ابزارآلاتی هستند که شما قادر به یافتن آنها تنها در کارگاه‌های نجاری خواهید بود چرا که آنها دارای وزن بالا و ابعاد بزرگی هستند که  آنها را ابزارهای پرتابل و قابل حملی نمی‌سازد. البته این ابزارهای کار حتی اگر در کارگاه محدود شده باشند نیز بسیار مفید هستند بطوریکه منطقی به نظر می رسد که یک پروژه نجاری را در کارگاه به پایان برسانید و قطعه نهایی را به محل استفاده یا نصب آن ببرید.

5. انتخاب الوار برای پروژه‌های نجاری خود

اگر که به یک چوب فروشی یا مرکز فروش ام دی اف مراجعه کرده باشید، قطعا متوجه خواهید شد که انواع و اقسام زیادی از مواد اولیه خواهید یافت که ممکن است برای یک پروژه تمام عیار شما کارآمد نباشند. نجارها یاد می‌گیرند که چگونه از میان دسته الوار، چوب مورد نیاز خود را طوری پیدا کنند تا از خرید تخته‌های ترک خورده، شکسته یا ضعیف جلوگیری کنند.

6. راه آسان چک کردن زوایا

تقریبا در همه پروژه‌های نجاری شما نیاز به چک کردن زوایای مختلف، اتصالات فارسی و یا درز انقطاع خواهید داشت. برخی اوقات شما نیاز خواهید داشت تا از عمود بودن زاویه اتصال خود اطمینان حاصل نمایید. برای پروژه‌های کوچک، شما می‌توانید از یک گونیا ساده نیز استفاده نمایید. برای قطعات بزرگتر، چک کردن فاصله قطری بین دو اتصال راه بهتری است بطوریکه زاویه اتصال زمانی 90 درجه کامل است که اندازه قطرها یکسان باشد. شما همچنین می‌توانید از تئوری فیثاغورث نیز استفاده نمایید.

7. متعلقاتی که یک نجار باید داشته باشد را فراهم نمایید.

به جز ابزارآلات نجاری، بسیاری از ابزارها و متعلقات نجاری وجود دارند که کار با چوب را آسان‌تر و ایمن‌تر می‌کنند. این موارد می‌تواند شامل گیره‌های ساده و سیستم‌های مکنده و یا وسایل ذخیره سازی و انبار باشند.

8. طرز اندازه‌گیری طول یک تخته

تخته‌های الوار و ام دی اف ممکن است در ظاهر و شکل مشابه یکدیگر باشند درحالیکه آنها در اندازه‌گیری‌های متفاوتی به فروش می‌رسند. قطعات الوار معمولا در اندازه‌های استاندارد 4*2 عرضه می‌شوند، این درحالیست که ام دی اف معمولا در ورق‌های استاندارد به فروش می‌رسند. محاسبه صحیح طول ورق و الوار می‌تواند بهینه‌سازی هزینه شما در تهیه چوب مورد نیازتان را تضمین کند.

درباره ابزار نجاری

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد را تکمیل نمایید*


WeCreativez WhatsApp Support
ساعات پاسخگویی از 9 الی 17
👋 سلام، چه طور میتونم کمکتون کنم؟