رنگ های نیمه پلاستیک و تمام پلاستیک

رنگ های نیمه پلاستیک و تمام پلاستیک

تعریف رنگ های نیمه پلاستیک و تمام پلاستیک:

رنگ های نیمه پلاستیک و رنگ های تمام پلاستیک جزء رنگ های پلاستیکی محسوب می ‌شوند. رنگ های پلاستیکی از رنگ هایی هستند که سال های بسیار زیادی است مورد استفاده قرار می ‌گیرند. با وجود ساده بودن و قدیمی بودن این رنگ ها هنوز هم کارخانه های تولید رنگ بسیار زیادی هستند که به تولید انواع رنگ پلاستیکی می پردازند. زیرا این رنگ ها بر حسب ویژگی هایی که دارند هنوز هم دارای طرفداران خاصی هستند و به همین دلیل میزان فروش بالایی را به خود اختصاص می ‌دهند.در ادامه این مقاله می‌خواهیم به مقایسه انواع رنگ نیمه پلاستیکی و تمام پلاستیک پرداخته و ویژگی، مزایا و معایب آن ها را بررسی نماییم.

به طور کلی رنگ های پلاستیکی رنگ ‌هایی هستند که روش استفاده بسیار آسانی داشته و حلال آن ها بر پایه آب می باشد. این رنگ ‌ها می‌ توانند به سرعت خشک شوند و به همین دلیل از نظر صرفه جویی در زمان طرفداران خاص خود را دارند. ضمن این که این رنگ ها دارای قیمت بسیار پایینی هستند و به راحتی می توان آن ها را خریداری نمود.

باید بدانیم تفاوت رنگ های نیمه پلاستیک و تمام پلاستیکی در چیست؟ این رنگ ها که هر دو جزء رنگ پلاستیکی محسوب می ‌شوند با یکدیگر دارای تفاوت‌ هایی می باشند. مثلاً باید بگوییم رنگ های تمام پلاستیکی از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار هستند ولی متاسفانه در کشور ما این رنگ ها در هر فروشگاهی یافت نمی شوند و بیشتر رنگ های پلاستیکی که در اطراف ما وجود دارند جزء رنگ های نیمه پلاستیک محسوب می شوند. رنگ های تمام پلاستیکی با این که مانند همه انواع رنگ های پلاستیکی قابل شست و شو نیستند، ولی در برابر آب نفوذ ناپذیر تر محسوب شده و به همین دلیل کیفیت بالاتری می توان برای آن ها برشمرد. این رنگ ها همچنین در برابر رطوبت مقاوم تر می باشند و دیرتر دچار فرسودگی خواهند شد.

 

سایر ویژگی های رنگ های نیمه پلاستیک و تمام پلاستیکی:

رنگ های تمام پلاستیکی همان طور که گفته شد دارای جنس بهتری هستند و قیمت بالاتری برای آن ها توسط شرکت های مختلف در نظر گرفته می ‌شود. رنگ های نیمه پلاستیک همان طور که از نام آن ها مشخص است کیفیت بسیار پایین تری نسبت به رنگ‌ های تمام پلاستیکی خواهند داشت. ولی در نوع خود هنوز هم از طرفداران بسیاری برخوردار بوده و هنوز هم در داخل ساختمان ‌ها از آن ها استفاده می شود. این رنگ ها بر پایه آب بوده و حلال آن ها آب می باشد و با رقیق کردن رنگ اصلی به مقدار مطلوب و مناسب می ‌توان میزان بسیار زیادی از سطح مورد نظر را به وسیله این رنگ، رنگ آمیزی نمود. البته از نظر بهینه بودن میزان رنگ مصرف شده، رنگ های نیمه پلاستیک و تمام پلاستیکی بسیار به صرفه تر از رنگ های دیگری مانند رنگ های روغنی عمل می کنند. رنگ های خانواده پلاستیکی در برابر آب پایدار نبوده و کاملاً از بین می ‌روند.

به همین دلیل باید از آن ها در محیط‌ هایی استفاده شود که هیچ گونه رطوبتی وجود نداشته باشد. مثلاً در شهر های شمالی کشور کمتر پیش می آید که کسی از رنگ های پلاستیکی استفاده کند. زیرا این رنگ ها در چنین شهر هایی به سرعت فرسوده و خراب خواهد شد. ولی از مزیت‌ های بسیار مهم این رنگ ها این است که برای استفاده از آن ها وسیله خاصی مورد نیاز نیست و با غلتک، قلم مو و یا پیستوله می ‌توان به رنگ آمیزی پرداخت. همچنین دارای قیمت بسیار پایینی است و در هر فروشگاهی به صورت حضوری و غیر حضوری به فروش می رسد و کاملاً در دسترس می باشد. برای رنگ آمیزی چنین رنگ ‌هایی نیاز به تخصص خاصی نیست و هر فردی می تواند به رنگ آمیزی بپردازد. ضمن این که برای انجام چنین عملی احتیاجی به زیر سازی نیست و رنگ مربوطه می ‌تواند پوشش خوبی روی سطوح دیوار به خصوص دیوار های گچی ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت

بستن

نوار کناری