4 فایده استفاده از اره عمود بر

4 فایده استفاده از اره عمود بر

4 فایده استفاده از اره عمود بر

از بین انواع اره که برای کارهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، اره عمود بر یکی از پر استفاده‌ترین‌هاست. چه برای افرادی که کار با چوب و نجاری را تازه آغاز کرده‌اند، چه افراد خبره‌ای که سالهاست در این زمینه فعالیت دارند. اره عمود بر یک جایگزین مناسب و پرکاربرد اره‌های دستی قدیمی است که برای برش چوب در کارهای نجاری استفاده میشدند. اگر هنوز نسبت به خرید اره عمود بر مطمئن نیستید با 4 فایده استفاده از اره عمود بر آشنا شوید.

چرا از اره عمود بر استفاده کنیم؟ 4 فایده استفاده از اره عمود بر

1.      سهولت استفاده و امنیت بالا

اره عمود بر طوری طراحی شده است که انرژی شما را به حداکثر برساند و برای برش چوب نیاز به صرف انرژی زیادی نداشته باشید. علاوه بر اینها، کار کردن با این اره نیاز به تخصص و تجربه بالایی ندارد و هر فردی می‌تواند با ایمنی بالا از این ابزار استفاده کند. این ابزار بدون اینکه نیاز باشد کاربر آن از قدرت بدنی بالایی برخوردار باشد و فشاری برای برش به آن وارد کند، روی سطحی که می‌خواهید ببُرید قرار می‌گیرد و با ظرافت خاصی آن را برش می‌دهد. همین مساله کار را برای هر فردی، فارغ از توانایی فیزیکی که دارد، ساده خواهد کرد.

امنیت اره عمود بر

جهت ایمنی کاربر، این ابزار گاردهایی دارد که از انگشت و دست فرد در برابر بریدن و برخورد با تیغه اره محافظت می‌کند. بنابراین اگر تازه کار هم باشید حین کار و تمرین با این ابزار خطری تهدیدتان نخواهد کرد. علاوه بر اینها، تعویض تیغه نیز بسیار ساده است فقط کافیست این مراحل را طی کنید:

  • اره عمود بر را از برق قطع کرده یا در صورت شارژی بودن باطری آن را خارج کنید.
  • صفحه‌ای که تیغه را به اره متصل می‌کند پیدا کنید.
  • آن را بر خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا تیغه آزاد شود.
  • تیغه جدید را در جای تیغه قبلی قرار دهید.
  • اهرم را بکشید تا تیغه در جای خود قرار بگیرد.
  • دقت داشته باشید که هنگام تعویض تیغه نیاز نیست فشار زیادی به دستگاه وارد کنید و همه چیز بدون دردسر انجام می‌شود. بنابراین اگر در قسمتی از کار به مشکل برخوردید با دستگاه کلنجار نروید و خطری برای خودتان یا این ابزار ایجاد نکنید.

2.      برش چوب در ضخامت‌های مختلف

یکی از مهم‌ترین فواید استفاده از اره عمود بر این است که می‌توانید بدون دردسر چوب‌هایی با ضخامت مختلف را ببرید. این در حالیست که با اره‌های معمولی این کار دشوار و انرژی بر خواهد بود. وقتی تیغه این اره به درستی روی سطح قرار بگیرد، یک اره عمود بر می‌تواند چوب با هر ضخامتی را به راحتی برش دهد. علاوه بر اینها، این نوع اره برای برش اجسام سخت‌تر نظیر فایبرگلاس نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرچند باز هم با توجه به کاربردی که مد نظر دارید هنگام خرید اره عمود بر به قدرت و ویژگی‌های محصول دقت بالایی داشته باشید.

راهنمای خرید اره عمود بر

3.      برش بدون دردسر و زحمت

اره عمود بر برای ایجاد برش‌ها و خطوط منحنی، مورب و طراحی اشکال پیچیده بسیار موثر است چرا که زاویه برش این ابزار تا 45 درجه قابل تغییر است. همین موجب شده برای پروژه‌هایی که نیاز به ظرافت و طرح‌های پیچیده‌تری است از این نوع اره استفاده شود. بخصوص استفاده از اره عمود بر برای تازه‌کارهایی که هنوز کار با ابزار سنگین‌تر نظیر اره‌های میزی را شروع نکرده‌اند بسیار کارساز خواهد بود و سرعت عملشان را تا حد زیادی بالا خواهد برد.

4.      قابلیت حمل

امروزه اره‌های عمود بر به صورت شارژی و بدون سیم هم موجود هستند و همین موجب شده این ابزار سبک به یک ابزار قابل حمل برای بسیاری از کاربرها تبدیل شود. وقتی اره به جایی متصل نباشد کار با آن برای ایجاد برش‌های مختلف و ظریف با آزادی بیشتری انجام می‌گیرد. همچنین حرکت کردن فرد حین انجام کار نیز با راحتی بیشتری ممکن است.

استفاده از اره عمود بر

آیا خرید اره عمود بر مناسب کار شماست؟

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد چه یک کارگاه نجاری کوچک و نوپا داشته باشید چه یک فرد خبره در این کار باشید، اره عمود بر همیشه می‌تواند در سرعت بخشیدن به کارهایتان به کمکتان بیاید. بنابراین داشتن این اره در کنار سایر ابزار کارگاهتان همیشه موثر خواهد بود. از آنجایی که استفاده از اره عمود بر بسیار ساده است،  ایمنی بالایی دارد و ظرافت کارها با آن تضمین می‌شود، بدون شک خرید اره عمود بر می‌تواند انتخاب خوبی برای کارهای شما باشد.

اگر یک اره عمود بر را برای خود انتخاب کرده‌اید راهنمای خرید اره عمود بر را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد را تکمیل نمایید*


WeCreativez WhatsApp Support
ساعات پاسخگویی از 9 الی 17
👋 سلام، چه طور میتونم کمکتون کنم؟