مقدمه ایی بر فرزهای مینیاتوری

فرز مینیاتوری

مقدمه ایی بر فرزهای مینیاتوری

فرز مینیاتوری و انگشتی یکی از محبوب ترین اعضای ابزارهای چرخشی بزرگ هستند که در اندازه‌ها و اشکال مختلف موجود است و برای تمامی کارهای سبک تا سنگین موجود است. به طور کلی، اندازه کولت، قدرت موتور و سرعت چرخش آزاد متفاوت است.

کاربردهای فرز مینیاتوری

فرز مینیاتوری با توجه به قابلیت های فراوانی که دارد می تواند ابزاری مورد استفاده در کلیه صنایع تولیدی و خدماتی باشد و برای انجام کارهایی مانند سنگ زنی، سنباده زنی، براده برداری، سوراخ کاری و فرزکاری مناسب است و در صورت انتخاب صحیح و مناسب ابزاری بسیار کاربردی است.

فرز مینیاتوری

فرزهای مینیاتوری کاملاً متفاوت از ابزار حکاکی هستند که هر کدام کاربرد کاملا متفاوتی دارند و برای انجام کارهای خاصی طراحی و ساخته شده اند. اگر در انتخاب هر یک از این ابزار دقت کرده باشید، می توانید ابزاری با قابلیت های فراوان در جعبه ابزار خود داشته باشید.

انواع فرزهای مینیاتوری

این فرزها معمولا در دو نوع گلوبلند و گلوکوتاه موجود می باشد که برای کارهای سنگین و صنعتی طراحی و تولید می شود و عموماً برای سنگ زنی، برش، سنباده زدن سطوح فلزی و سایر مواد استفاده می شود.

فرز مینیاتوری
  • فرز مینیاتوری گلو بلند برای کار در فضاهایی که زوایای بسته و فضای کمی برای کار وجود دارد استفاده می شود و به راحتی می توانند به گوشه ها نفوذ کرده و کار سنگ زنی را انجام دهند. به عنوان مثال، برای سنگ زنی جوش بین دو سطح فلزی که با زاویه بسته به یکدیگر جوش داده شده اند، بهترین ابزار می تواند یک فرز گلو بلند باشد، که می تواند با تیغه کاربید تنگستن که به اشکال مختلف استفاده می شود. و اندازه ها و کاربردهای متنوعی دارند و بهترین راه برای از بین بردن و ساب زدن نقطه جوش هستند.
  • فرز مینیاتوری گلو کوتاه برای فضاهایی استفاده می شود که فرز مینیاتوری به دلیل اندازه بزرگ امکان کارکرد ندارد، می توان از این فرز برای برش و سنگ زنی استفاده کرد. به عنوان مثال، برای برش مربع کوچک روی یک ورق فلزی یا حتی یک پروفیل آهن، می توانید از فرز گلو کوتاه استفاده کنید و آهن و فلز را با دقت زیادی برش دهید و سپس با استفاده از فرز مینیاتوری لبه های آن را با دقت برش دهید. چین های آن را بریده و به طور کامل از بین برد. با توجه به امکان نصب انواع سری مانند تیغ، سنگ، سمباده، نمد و سیم بر روی آنها، فرزهای میناتوری می توانند برای بسیاری از کارها و بسیاری از صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد را تکمیل نمایید*


WeCreativez WhatsApp Support
ساعات پاسخگویی از 9 الی 17
👋 سلام، چه طور میتونم کمکتون کنم؟