پیچ گوشتی شارژی و کاربردهای آن

پیچ گوشتی شارژی و کاربردهای آن

پیچ گوشتی شارژی و کاربردهای آن

پیچ گوشتی‌های شارژی در واقع همان دریل‌های شارژی دوباره طراحی شده و مهندسی شده هستند. دریل شارژی و پیچ گوشتی شارژی از نظر ظاهری بسیار شبیه هم می‌باشند. با این تفاوت که بجای داشتن سه‌نظام با توانایی بهره گیری از انواع مته‌ها و سری‌ها، پیچ گوشتی‌های شارژی تنها از سری‌های استاندارد پیچ گوشتی دو سو و چهارسو استفاده می‌نمایند. همچنین سایر سری‌ها از جمله ستاره‌ای و بکس نیز قابل استفاده هستند.

هرکسی به اینگونه ابزارها نیاز ندارد. در ابتدا این ابزار برای استفاده نصابان دیوارهای پیش ساخته طراحی و تولید شد. در دستان یک کاربر باتجربه، پیچ گوشتی‌های شارژی می‌توانند تاثیر باورنکردنی در سرعت انجام کار داشته باشند که در نهایت باعث ذخیره زمان برای کاربر و کاهش هزینه برای پیمانکار شود.

طراحی ظاهری پیچ گوشتی شارژی

همانند دریل‌های شارژی، پیچ گوشتی‌های شارژی نیز دارای قابلیت چرخش چپگرد-راستگرد و همچنین کنترل سرعت هستند. این ابزارها عموما دارای ابعادی در حدود 3 الی 8 اینچ می‌باشند و دارای شکل تفنگی مجهز به شاسی هستند. پیچ گوشتی‌های شارژی هم دارای کلید قفل‌کننده هستند تا درصورت نیاز، موتور به طور مداوم بچرخد.

تفاوت یک پیچ گوشتی شارژی و دریل

پیچ گوشتی‌های شارژی کمی متفاوت‌تر به نظر می‌رسند، اینگونه که در سه‌نظام آنها زائده تنظیم شونده‌ای وجود دارد که نقش کنترل کننده را داشته و اجازه نمی‌دهد که پیچ بیشتر از حد نیاز بسته شود. به منظور جلوگیری از چرخش هرز موتور و سری پیچ گوشتی، در موتور برخی از پیچ گوشتی‌های شارژی از سیستم کلاچی بهره گرفته شده است که در آن هنگامی که پیچ بسته شد و یا دیگر توانایی چرخش پیچ وجود ندارد، کاچ بصورت خودکار موتور را از مدار خارج کرده تا به آن آسیبی نرسد.

یک دریل برقی استاندارد نیز می‌تواند گاها به عنوان پیچ گوشتی برقی استفاده شود، چراکه قابلیت استفاده انواع سری پیچ گوشتی را دارد و قدرت لازم برای بستن آنها را نیز فراهم می‌کند. تنها تفاوتی که بین این دو وجود دارد این است که دریل برقی از سیستم کلاچ اتوماتیک بهره‌ای نگرفته است. این موضوع ممکن است باعث شود تا برخی از کابران از دریل خود به عنوان پیچ گوشتی برقی نیز استفاده نمایند. این درحالیست که اگر شما روزانه با مقادیری زیادی از پیچ‌ها سر وکله میزنید بهتر است که این ابزار را تهیه نمایید چراکه استفاده مداوم از دریل برقی به عنوان پیچ گوشتی، می‌تواند به طرز چشمگیری عمر آن را کاهش دهد.

دریل پیچ گوشتی برقی رابین R1001
دریل پیچ گوشتی برقی رابین R1001

دسته دیگری از پیچ گوشتی‌های شارژی و برقی در بازار وجود دارد که می توانند طیف وسیعی از پروژه‌های سبک را انجام دهند. این پیچ گوشتی‌های بی سیم شارژی که به عنوان پیچ گوشتی‌های خطی نیز شناخته می شوند، سبک بوده (وزن اکثر مدل‌ها کمتر از یک کیلوگرم است) و برای باز و بستن پیچ‌های اطراف خانه مناسب هستند. آنها برای انجام کارهای سنگین گشتاور کافی ندارند اما به راحتی قابل حمل و استفاده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد را تکمیل نمایید*


WeCreativez WhatsApp Support
ساعات پاسخگویی از 9 الی 17
👋 سلام، چه طور میتونم کمکتون کنم؟