7 ابزار برقی مورد نیاز نجاران تازه کار

7 ابزار برقی مورد نیاز نجاران تازه کار

7 ابزار برقی مورد نیاز نجاران تازه کار

نجاری یکی از شغل‌هایی است که بسیاری از افراد علاقه‌مند به امور تخصصی و حرفه‌ای به عنوان شغل دائمی خود انتخاب می‌کنند. اکثر اوقات افرادی که به دنبال راه‌اندازی کارگاه مستقل خود هستند، نگرانی اندکی درباره نداشتن سرمایه اولیه لازم و کافی برای خرید ابزار و لوازم مورد نیاز کارگاه خود دارند. برخلاف نظر عموم، برای تجهیز مقدماتی و آغازین یک کارگاه نجاری به سرمایه عظیم اولیه نیازی نیست. درواقع تنها 7 ابزار مهم و مورد نیاز برای کار با چوب و الوار وجود دارد که خوشبختانه اکثر آنها محصولاتی با قیمت‌های نه‌چندان بالا هستند که یک نجار تازه کار براحتی می‌تواند نیاز خود را با آنان برطرف سازد.

پرکاربردترین ابزار برقی مورد نیاز نجاران

  1. اره دیسکی

درحالیکه ممکن است برخی از افراد اره دیسکی را بیشتر به عنوان یک ابزار پرداخت بشناسند تا به عنوان یک ابزار برش دقیق نجاری، بسیاری اینطور فکر نمی‌کنند. به جرات می‌توان گفت که اره دیسکی یکی از ساده‌ترین و در عین حال چندمنظوره‌ترین ابزارهای نجاری است. هنگامی که از این ابزار بصورت عمودی بر روی سطوح برای برش استفاده شود، اره دیسکی می‌تواند دارای دقتی یکسان با اره دورکن میزی داشته باشد.

این نوع اره قابلیت انجام اموری مانند برش صفحات نئوپان یا ام دی اف را نیز دارد. اگر که نیاز به صرفه جویی در بودجه دارید، خرید یک اره دیسکی کارآمد را در برنامه خود قرار دهید.

2. دریل برقی

برخی ممکن است توقع داشته‌باشند که دریل شارژی را نیز در این لیست ببیند ولی واقعیت این است که وقتی از قدرت پایه و مورد نیاز یک دریل برای امور نجاری صحبت می‌کنیم، دریل برقی انتخاب بهتری برای این امور محسوب می‌شود. ابزارآلات شارژی دارای مزیت قابل حمل بودن یا به اصطلاح پرتابل بودن هستند ولی دریل‌های برقی در عین ارزان قیمت‌تر بودن، ممکن است کارایی بیشتری نیز داشته ‌باشند. پیش از خرید هرگونه دریل چه برقی و چه شارژی، به نکاتی از جمله اندازه سه‌نظام، نوع سه‌نظام و قابلیت‌های دریل همچون حالت چکشی باید توجه نمود.

3. اره عمودبر

سومین ابزار برقی مورد نیاز نجاران تازه‌کار اره عمودبر است. اره عمودبر به شما اجازه برش چوب بصورت خمیده و دایره‌وار را می‌دهد. اگرچه کمان اره قابلیت برش قطر بیشتری از چوب را داراست، اره عمودبر می‌تواند کارایی بیشتری برای یک نجار تازه‌کار داشته باشد. برای راحتی کار خود یک اره عمودبری که دارای حالت چکشی باشد و دارای سیستم تعویض آسان تیغه باشد.

4. سمباده برقی

چهارمین ابزار مهم و موردنیاز هر کارگاه نجاری، سمباده برقی است. درحالیکه سمباده‌های دستی قیمت کمتری داشته و از سمباده‌های معمولی نیز می‌توان استفاده کرد، سمباده‌های برقی از دیسک‌های سخت استفاده کرده که ناهمواری از خود بجا نگذاشته و بصورت یکسان این کار را انجام می‌دهد.

5. اره دورکن

پس از اینکه شما چهار ابزار بالا را فراهم نموده و در کار با آنها به مهارت رسیدید، زمان آن فرارسیده ‌است تا اولین ابزار مهم کارگاه خود را تهیه نمایید. اره عمودبر قلب تپنده هر کارگاه نجاری است یا به عبارتی دیگر اره دورکن هسته‌ایست که سایر ابزار در کنار آن مرتب و استفاده می‌شوند. قدرتی و دقتی که اره دورکن در برش دارد را هیچ ابزار دیگری دارا نیست چراکه تنها یک اره دورکن قادر به برش ورق‌های چوب با لبه‌های تمیز و منظم را داراست.

6. اره فارسی‌بر

پس از خرید اره دورکن، حالا زمان این فرا رسیده‌است که به سراغ خرید ابزار بعدی خود یعنی اره فارسی‌بر روید. اگرچه که این ابزار نسبت به یک اره‌دورکن باکیفیت ارزش کمتری داشته‌ باشد ولی ارزش آن برای انجام اموری چون برش با زاویه‌های مختلف از جمله 45 درجه یا همان برش فارسی وصف ناشدنی است. اره فارسی برای شما امکان تغییر زاویه و جهت برش را با قابلیت چرخش موتور فراهم می‌آورد.

7. اورفرز نجاری

آخرین ابزار توصیه شده برای یک نجار تازه‌کار یک اورفرز باکیفیت است. اورفرز برای برش لبه‌های تزیینی یا به اصطلاح ابزارکاری استفاده می‌شود. از سایر کاربرد یک اورفرز می‌توان به برش شیار و زبانه بر سطوح چوب اشاره نمود. هنگام انتخاب و خرید اورفرز به قدرت و سایز و دارا بودن قابلیت سافت استارت آن توجه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد را تکمیل نمایید*


WeCreativez WhatsApp Support
ساعات پاسخگویی از 9 الی 17
👋 سلام، چه طور میتونم کمکتون کنم؟