7 ابزار نقاشی ساختمان که باید بشناسید

7 ابزار نقاشی ساختمان

7 ابزار نقاشی ساختمان که باید بشناسید

شاید شما هم از جمله افرادی باشید که با تماشای خانه‌های رنگارنگ و زیبا در اینترنت تصمیم بگیرید تغییر و تحولی در فضای خانه خود ایجاد کنید. رنگ آمیزی دیوارها یکی از اقتصادی‌ترین روش‌ها برای ایجاد تغییرات در خانه محسوب می‌شود و در عین حال به قدری در فضای خانه تحول ایجاد می‌کند که به نظر می‌رسد وارد خانه جدیدی شده‌اید یا دکوراسیون را تغییر داده‌اید. رنگ زدن دیوارها کاریست که اغلب افراد توانایی آن را در خود می‌بینند. اگرچه این کار ساده به نظر می‌رسد اما لازم است ابزار نقاشی ساختمان را بشناسید تا بتوانید ابزار مناسبی برای این کار تهیه کنید و نتیجه کارتان از کیفیت بالاتری برخوردار شود.

7 ابزار نقاشی ساختمان که برای رنگ آمیزی دیوارها لازم است

1.      غلطک رنگ

یکی از اولین ابزار نقاشی ساختمان که هر کسی به سراغ تهیه آن می‌رود غلطک رنگ است. این ابزار با توجه به اینکه به شما این امکان را می‌دهد فضای بیشتری را رنگ بزنید بسیار کاربردی و ضروری است. اما غلطک رنگ نیز همانند هر ابزار دیگری در انواع مختلفی در بازار موجود است که با توجه به نوع رنگ و میزان تبهری که دارید می‌توانید یکی را انتخاب کنید. بعنوان مثال، غلطک‌هایی که از جنس طبیعی هستند برای رنگ آمیزی با رنگ روغنی مناسبند و غلطک‌هایی که از جنس مواد مصنوعی نظیر نایلون هستند را می‌توانید برای رنگ آمیزی با رنگ‌های پایه آب انتخاب کنید.

همچنین غلطک‌ها سایز‌های مختلفی دارند که طبیعتا سایز بزرگتر برای رنگ آمیزی فضای وسیع‌تر و سایز کوچک‌تر برای رنگ آمیزی با ظرافت بیشتر کاربرد دارد.

غلطک رنگ آمیزی دیوار

2.      قلممو نقاشی ساختمان

در حالیکه غلطک‌ها امروزه کاربرد بیشتری برای رنگ آمیزی دیوارها دارند در گذشته اغلب کارها با قلممو نقاشی ساختمان انجام می‌شد. قلممو برای رنگ زدن گوشه و کنارهایی که غلطک رنگ نمی‌تواند به خوبی رنگ بزند مناسب است. همانند غلطک، قلممو نیز انواع مختلف و سایزهای مختلفی دارد که با توجه به نوع رنگ و فضایی که می‌خواهید رنگ آمیزی کنید انتخاب می‌شود. برای رنگ آمیزی با رنگ‌های روغنی بهتر است از قلمموهایی با الیاف طبیعی استفاده کنید.

قلممو نقاشی ساختمان ابزار نقاشی ساختمان

3.      نوار نقاشی

از نوار نقاشی در جاهایی که نمی‌خواهید رنگ بزنید استفاده می‌شود. با نوار نقاشی می‌توان طرح‌های مختلفی روی دیوار ایجاد کند و دیوار دو رنگ ساخت که این روزها از محبوبیت بالایی نیز برخوردار است. همچنین برای اینکه کار رنگ آمیزی دیوار تمیزتر انجام شود نیز کناره‌های دیوار را نوار نقاشی می‌چسبانند و پس از رنگ آمیز با غلطک این نوار را از دیوار جدا کرده و با کمک قلممو نواحی رنگ نشده را رنگ می‌کنند. اما حتما توجه داشته باشید که پیش از کندن نوار نقاشی مطمئن شوید رنگ خشک شده باشد اما طولانی مدت نیز نگذارید نوار نقاشی روی دیوار باقی بماند.

ابزار نقاشی ساختمان نوار نقاشی

4.      سینی رنگ

سینی رنگ یکی از ضروری‌ترین ابزار نقاشی ساختمان محسوب می‌شود بخصوص زمانیکه از غلطک برای رنگ زدن استفاده می‌کنید. رنگ را در سینی رنگ ریخته و غلطک را در آن حرکت دهید تا به اندازه کافی به رنگ آغشته شود. اگر غلطک را داخل سطل رنگ فرو کنید بیش از اندازه رنگ در آن جذب می‌شود و ممکن است هنگام رنگ آمیزی رنگ به اصطلاح شره کند. اما این مشکل هنگام استفاده از سینی رنگ تا حد زیادی برطرف می‌شود. هرچند باز هم نیاز است رنگ اضافه داخل غلطک را در سینی خالی کنید سپس غلطک را روی دیوار بکشید.

سینی غلطک رنگ

5.      کاردک

کاردک نقاشی ساختمان از جمله ابزاریست که به تیغه پهنی که دارد می‌تواند برای انجام کارهایی نظیر بتونه کشی یا گچ کاری مفید باشد. گاهی اوقات لازم است سطح دیوار برای رنگ زدن آماده شود و نقاطی که نواقصی دارند ترمیم شوند برای این کار باید از کاردک و بتونه استفاده کرد تا ایرادات پوشیده شده و سطحی یکدست برای رنگ زدن آماده شود.

6.      سنباده

چه بخواهید به روی رنگ دیگری رنگ بزنید چه یک دیوار عاری از رنگ داشته باشید، سنباده کشی یکی از مهم‌ترین مراحل آماده سازی دیوار برای رنگ زدن است. برای اینکه رنگ چسبندگی بهتری روی سطح داشته باشد لازم است پیش از رنگ زدن سطح سنباده زده شود، بخصوص اگر پیش‌تر رنگ به روی دیوار زده شده باشد باید صیقلی بودن رنگ از بین برود تا رنگ جدید با کیفیت بیشتری به روی رنگ پیشین قرار بگیرد.

7.      رنگ ساختمانی

بدون شک انتخاب رنگ یکی از مراحل سخت و دشوار هنگام رنگ آمیزی دیوارها است. اینکه چه نوع رنگ یا چه رنگی انتخاب کنید مساله‌ایست که احتمالا باید تحقیق زیادی درباره آن انجام بدهید. اغلب انتخاب رنگ ساختمانی بین رنگ‌های روغنی و رنگ‌های پایه آب نظیر رنگ‌های آکریلیک پایه آب و رنگ‌های پلاستیک صورت می‌گیرد. همه این رنگ‌ها برای نقاشی ساختمان استفاده می‌شوند فقط تفاوت‌هایی از نظر مدت زمان خشکایی رنگ، قابل شستشو بودن، بدون بو بودن و موارد اینچنینی بین این نوع رنگ‌ها وجود دارد که با شناخت فواید و معایب هر کدام از رنگ‌ها می‌توانید رنگ دلخواهتان را برای رنگ آمیزی دیوارها انتخاب کنید.

بهترین ابزار نقاشی ساختمان در سایت آریا کالا

شما می‌توانید با کمی تحقیق درباره انواع ابزار نقاشی ساختمان، بدون نیاز به مراجعه به فروشگاه‌ها ابزار مورد نظرتان را به صورت آنلاین از سایت آریا کالا ابزار تهیه کنید. پیش از تهیه ابزار با ما از طریق واتس اپ در ارتباط باشید تا مشاوره لازم را جهت انتخاب بهترین ابزار برای رنگ آمیزی خانه از ما بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد را تکمیل نمایید*


WeCreativez WhatsApp Support
ساعات پاسخگویی از 9 الی 17
👋 سلام، چه طور میتونم کمکتون کنم؟