نکات موثر در نگهداری و نظافت ابزار برقی

نکات موثر در نگهداری و نظافت ابزار برقی

ابزار برقی را می‌توان به جرات پراستفاده ترین طبقه ابزار صنعتی و خانگی دانست. به طور حتم شما به این ابزار برای پروژه‌های فنی خود حتی امور خانگی نیز نیاز خواهید داشت. اما به ندرت پیش می‌آید که پس از استفاده از این ابزارآلات آنها را نظافت نمایید. اما واقعیت این است که نگهداری و نظافت ابزارهای برقی پس از استفاده از آنها امری مهم است که بصورت مرتب باید انجام شود چراکه در غیر این صورت آنها فرسوده و ناکارآمد خواهند شد. پس ضروری است که از ابزار برقی خود به بهترین نحو نگهداری کنید تا ناچار به صرف هرینه فراوان برای تعمیر یا خرید آنها نکنید.

1. پس از اتمام کار گرد و غبار بوجود آمده را تمیز کنید

خرید ابزار برقی

در واقع مقدار زیادی گرد و خاک قبل، هنگام و بعد از استفاده از ابزارآلات برقی بر بدنه و سطوح آنها می‌نشیند. چه در حال کار در محیط‌های غبار آلود یا بازسازی حمام و دستشویی خانه خود هستید، نظافت ابزار خود از غبار و آلودگی ها را باید در دستور کار خود قرار دهید تا این ذرات به داخل ابزار شما نفوذ پیدا نکنند.

2. تمامی قطعات و متعلقات ابزاربرقی خود را قبل و بعد کار بازرسی نمایید.

به منظور کسب اطمینان از عملکرد صحیح و موثر ابزارآلات خود، بطور منظم و پیوسته باید آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. پیش از شروع فرایند پروژه یا پس از اتمام کار روزانه بهترین زمان برای اعمال این بررسی است چرا که اگر ابزاری دچار نقص فنی شده و به تعمیر یا تعویض قطعه‌ای نیاز داشته باشد، بدون هدر رفت زمان زیادی این موضوع را پیگیری کرده تا از کار خود عقب نمانید.

3. قطعات مستهلک را تعویض نمایید.

این موضوع کاملا مرتبط به مورد قبلی است. اگر شما متوجه وجود قطعه‌ای مستهلک در ابزار خود شدید باید بدون درنگ آن را تعویض نموده تا اطمینان حاصل نمایید که کارکرد و بازده ابزار شما تحت تاثیر قطعات مستهلک شده قرار نداشته باشد چرا که وجود چنین معایبی در قطعات، تمام عملکرد ابزار برقی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

4. آیا سیلیکا ژل موثر است؟

سوال بوجود آمده این است که آیا واقعا سیلیکا ژل کارآمد است؟

بسیاری از متخصصان فنی بر این باورند که یکی از بهترین روش‌های نگهداری و انبار ابزارآلات برقی استفاده از سیلیکا ژل(بسته‌های رطوبت گیر توپی) که در بسته بندی برخی از محصولات ارائه می‌شوند، است. دلیل آن هم این است که هنگامی که در انتهای روز شما قصد جمع آوری ابزار برقی خود در محل نگهداری یا جعبه ابزار خود هستید، این سیلیکا ژل‌ها رطوبت را جذب خود کرده و از ابزار شما در برابر زنگ‌زدگی محافظت می‌نماید.

5. ابزار خود را به درستی ذخیره کنید.

آیا می خواهید ابزارهای برقی خود را تمیز ، منظم و در شکل عالی حفظ کنید؟ بهترین کاری که می توانید انجام دهید ذخیره صحیح وسایل خود است. چه از ابزارهای برقی خود یک روز در میان استفاده کنید و چه آنها را ماهیانه یک بار از انبار خارج می‌کنید، بهتر است که تا دفعه بعدی که از آنها استفاده می کنید به درستی انبار شوند.

اگر که ابزارآلات برقی شما در پارکینگ شما به طور نامنظم پخش شده یا اینکه آنها را بدون جعبه و مراقبت در کشو یا کمد کار قرار دهید ممکن است که سیم آنها دچار صدمه شده یا اینکه دچار زنگ زدگی شده و نتواند عملکرد مطلوب مورد نظر خود را داشته باشد. در مجموع هر چقدر که از ابزار خود نگهداری بهتری نمایید و آنها را به طرز بهتری ذخیره کنید، طول عمر مفید آنها افزایش خواهد یافت.

در پایان، نگهداری از ابزار برقی به بهترین نحو تضمین کننده سهولت هرچه بیشتر انجام پروژه‌های شما است. این پروژه می‌تواند تعویض لوستر، افزودن حفاظ به حیاط خانه و یا تعویض سینک ظرفشویی باشد. با اقدامات ایمنی مناسب و دانش کامل، تمام پروژه‌های شما با سهولت انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد را تکمیل نمایید*


WeCreativez WhatsApp Support
ساعات پاسخگویی از 9 الی 17
👋 سلام، چه طور میتونم کمکتون کنم؟