چگونه از ابزارهای برقی به درستی مراقبت کنیم؟

چگونه از ابزارهای برقی به درستی مراقبت کنیم؟

اگر که شما یک متخصص فنی حرفه‌ایی هستید، ابزارهای شما نقش سرمایه برای یک تاجر را دارند. آنها همچنین نشان دهنده یکی از بزرگترین سرمایه گذاری‌های شما هستند. البته، این موضوع در گاراژ یا کارگاه برای افرادی که مبتدی نیز هستند نیز صادق است. دانستن نحوه مراقبت صحیح از ابزارهای برقی به شما کمک می کند تا ایمنی و طول عمر این پول سازان را بهبود بخشید. ما چندین نکته کلیدی را از کارشناسان حرفه ای و کارکنان خود جمع آوری کردیم.

شما ابزارهای خود را کجا نگه می‌دارین؟

خیلی غیرممکن است که شما ابزارهای برقی خود را در محیطی با تهویه هوای مناسب برای نگه داری قرار دهید. این به آن معناست که احتمال دارد آنها در معرض هوای مرطوب قرار گیرند و این موضوع برای قطعات فلزی خوب نیست. بهترین مکان برای ابزار در بسته بندی یا کیف مخصوص خود آن است. البته که راحت نیست که هر بار که می‌خواهید از آن استفاده کنید، بسته‌بندی را باز کنید. محل نگهداری خود را تا حد امکان خشک نگه دارید و چند ظروف جاذب رطوبت را در نزدیکی آن قرار دهید. می توانید آن‌ها را در قفسه ها یا در کمدهایی که ابزار شما در آن قرار دارند قرار دهید.

گرما قاتل باتری‌هاست

برای ابزارهای شارژی، گرما واقعاً باتری های لیتیوم یونی را از بین می برد. مراقبت خوب و مناسب از ابزار برقی خود به معنای مراقبت از باتری ها نیز هست. در صورت امکان، مطمئن شوید که باتری ها در دمای اتاق نگه داری و شارژ شوند. اگر این کار را نکنید، طول عمر باتری های شما با سرعت بیشتری کاهش می یابد. گرما دشمن لیتیوم یون است، بنابراین هر کاری که می توانید برای کاهش گرما انجام دهید به افزایش عمر این اجزای گران قیمت کمک می کند. با باتری‌هایی که بیش از 100 دلار یا بیشتر قیمت دارند، واقعاً می خواهید این موضوع را جدی بگیرید.

بازرسی، تیز کردن، و آماده سازی

بازرسی دقیق ابزارها برای اطمینان از درست کارکردن آنها نیز منطقی است. اطمینان حاصل کنید که تمام تیغه ها در صورت لزوم تیز و تراز هستند. تیغه ها مته‌های کند باعث می شوند که موتور مجبور شود بسیار سخت تر کار کند. همچنین گرمای بیشتری تولید می کند که می تواند به موتور هدایت شود.

هیچ سیم مسی نباید روی ابزار سیمی شما قرار گیرد. اطمینان حاصل کنید که هیچ شکافی در محفظه ابزار وجود ندارد. هنگام استفاده از ابزارهایی که با باتری کار می کنند، وضعیت باتری ها را بررسی کنید. شما همچنین می خواهید یک روتین برای شارژ مجدد باتری ها در پایان روز کاری داشته باشید. به این ترتیب، زمانی که ما به آنها نیاز داریم آماده هستند.

ابزارهای خود را تمیز نگه دارید

کار واقعاً تمام نشده تا زمانی که ابزار تمیز و آماده برای کار بعدی خود باشد. مهم نیست که ابزار شما کثیف به نظر می رسد. اما شما می‌خواهید کثیفی و گرد و غباری را که می‌توانند باعث سایش و خرابی زودرس شوند، با باد زده یا پاک کنید. این شامل خاک، چمن، تراشه های فلزی و سایر آلاینده هایی است که ممکن است وارد موتور یا سایر قطعات متحرک شوند.

توجه کنید

یکی از مواردی که می تواند به شما در جلوگیری از خرابی فاجعه بار ابزار کمک کند، توجه ساده است. آیا ابزاری بیش از حد معمول لرزش ایجاد می کند؟ آیا داغتر از آن چیزی است که به یاد دارید؟ علائمی مانند این می تواند به شما نشان دهد که چیزی نیاز به مراقبت یا تمیز کردن دارد.

از سوی دیگر، اگر ابزاری مانند اره یا فرز به نظر نمی رسد با پتانسیل کامل خود کار کند، ممکن است لازم باشد زغال‌ها و کلکتورهای موتور را تعویض کنید. این تعمیر نسبتاً ساده می تواند آن ابزار را به شرایط کاری عالی بازگرداند و حتی از آسیب رساندن به کموتاتور جلوگیری کند.

برنامه نگهداری و بازرسی برخی از ابزارها، مانند تجهیزات اندازه گیری و بسیاری از محصولات در 2 چرخه و 4 چرخه، نیاز به تعمیر و نگهداری منظم برنامه ریزی شده دارند. توصیه می کنیم این را در تقویم قرار دهید – ترجیحاً در زمان استراحت. رعایت برنامه تعمیر و نگهداری می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که هزینه‌های غیرضروری برای تعمیراتی که ممکن است از آنها جلوگیری شود، نمی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد را تکمیل نمایید*


WeCreativez WhatsApp Support
ساعات پاسخگویی از 9 الی 17
👋 سلام، چه طور میتونم کمکتون کنم؟